Корзина
33 отзыва
Купить гербициды по  низким ценам.Купить со скидкой
"Зеленое Поле" интернет-магазин
+38(097)118-57-39
+38(097)118-57-39
+380971185739
Менеджер
+380636301293
Агроном-консультант

Гороховая зернівка (Брухус)

Гороховая зернівка (Брухус)

21.08.18

Зернівка горохова - опис комахи-шкідника, методи боротьби

Зернівка - це комаха-шкідник. Дізнайтеся як виглядає зернівка, чим вона небезпечна, як вона розмножується і інше. Детальний опис зернівки горохової, як комахи-шкідника. Підібрані препарати для знищення зернівки.
Як виглядає зернівка горохова?

Середнього розміру жуки, сприятливим середовищем проживання яких можна назвати насіння культур бобових рослин, називаються зерновкой. Даний шкідник віддає свою перевагу посівного і кормового гороху. Зернівка має тіло, розмір якого в середньому 4-5мм, а форма тіла є короткоовальні. Так як надкрила зернівки досить короткі, певна частина черевця відкрита. Відрізнити даного шкідника можна за відповідним окрасу, сірувато-бурому. Даний колір є характерним для цього шкідника. Даний відтінок може бути розбавлений невеликими плямами або білого, або чорного кольору. Черевце зернівки, а точніше його кінець відрізняється наявністю волосся, білого кольору. Забарвлення і взагалі форма личинки безпосередньо залежать від її віку. Так, наприклад, відразу личинка має оранжеве забарвлення, також три пари ніг. У міру її дорослішання відбуваються зміни, так, вже більш доросла личинка стає жовто-білого кольору, тіло її досить товсте, плюс до всього зігнуто. А ось що стосується ніг, то їх можна назвати недорозвиненими, середня довжина досягає 6 мм. Своє потомство зерновка дає всього лише раз на рік.


Як шкодить зерновка горохова?

Місцем своєї зимівлі цей шкідник вибирає склади або поля з зерном. У південних регіонах, представники даного виду жуків воліють залишатися на зиму в післяжнивних рештках. З настанням теплої пори року, жуки виходять з місць своєї зимівлі і своїм харчуванням вибирають ті рослини, а також чагарники, які починають цвісти. Після того як сходить горох і починається його процес бутонізації, зерновка найактивнішим чином переміщується саме на поле. Стулки молодого бобу є улюбленим місцем для кладки яєць. Самка відкладає їх від 1-3, але іноді кількість досягає і 20. Личинка добирається до насіння, прогризаючи при цьому його стулку. Підготувавши для себе достатню порожнину, починається процес окукливания личинки. На одну горошину доводиться одна личинка. Що в горошині знаходиться зерновка і готується до окукливанию можна визначити за наступним ознакою, буде видно надгриз, якій всього лише затягнуть плівкою, яка просвічується. Таким чином, зерновка готує собі вихід. Жук, який з'явився з лялечки, зазвичай на зиму вибирає місцем свого розташування насіння. А коли приходить весна, то жук залишає насіння, яке наполовину їм знищено. Таке насіння абсолютно не є придатними для того щоб використовувати їх як посівний матеріал.


Методи боротьби з зерновкой.Как знищити зернівку?

Щоб не створити для зернівки сприятливих умов розвитку, слід проводити збирання врожаю рано, при цьому важливо все післяжнивні залишки відразу видалити, потім рекомендується переорати землю. А ось що стосується насіння, то їх варто дезінфікувати, скориставшись при цьому методом фумігації такими препаратами як Фостоксін, Селфос, Токсіфос, Джин. Сіяти горох також краще якомога раніше, використовуючи насіння скоростиглих сортів. При цвітінні рослини можна зайнятися обробкою рослини, використовуючи такі препарати як Нурел Д, Твікс, Хлорпірівіт, Контакт Плюс, Фас, Фуфанон.

Другие статьи