21.08.18
Зовсім замучила повитиця. Розрослася по всьому городу. Виполювати її весь минулий сезон. А вона за осінь знову розрослася. Як позбутися від цього бур'яну?
Повилика небезпечне паразитує рослина без коріння і листя. Точніше, коріння у березки є лише на стадії проростання, потім, коли паросток обвиває рослину-донора, коріння у неї відмирають через непотрібність. Далі повитиця просувається по рослині все вище, у неї утворюються присоски, через які вона й харчується соками культурного рослини. Насіння березки зберігає схожість до 10 років. На ділянку вони можуть потрапити з птахами, тваринами, на взутті і так далі, так як вони дуже дрібні і липкі. З цим шкідливим і важко істребімим рослиною можна боротися наступними способами.
Головне - не допускати дозрівання насіння і їх поширення по ділянці.
Всі рослини, задушені берізкою (включаючи і бур'яни на кордоні ділянки) вирвати і спалити.
Застосувати суцільні гербіциди. На посадках картоплі і помідорів хороший результат дає внесення гербіциду Зенкор (виробник «Байєр», Німеччина). Зенкор хороший тим, що знищує проростки березки і інших бур'янів в початковій стадії їх зростання. Ще в грунті. Для боротьби з берізкою рекомендовані також гербіциди Тітус ( «Дюпон», Швейцарія), Тарга ( «Нісан Кемікал», Японія).
Восени, після збирання врожаю, проведіть провокаційний полив. Коли насіння бур'янів дадуть сходи, грунт перекопайте. Цей прийом також зменшить кількість бур'янів на майбутню весну.
У будь-якому випадку, легко позбутися березки не вийде. Доведеться попрацювати. Добре б, щоб в цій боротьбі брали участь і сусіди.